Malaaria

Malaaria on troopilise ja subtroopilise kliimaga maades levinud nakkushaigus, mida iseloomustavad perioodilised palavikuhood.
Nakkusallikas on haige inimene, kes muutub nakkusohtlikuks 2-3 nädalat pärast haigestumist.

Loe edasi

 

M

Maksakaantõbi

Fastsioliaas ehk maksakaantõbi on zooantroponoos. Fastsioliaasi põhjustab imiuss maksakaan ehk maksa-kakssuulane Fasciola hepatica, harvem hiidmaksakaan Fasciola gigantica.
Loe edasi

Malaaria

Malaaria on ohtlik parasiit-nakkushaigus, mis on levinud endeemilises vormis maailma troopilistes ja subtroopilistes piirkondades – Aafrikas, Lõuna-Ameerikas, Kagu-Aasias, Indias ja Edela-Okeaanias.
Loe edasi

Marburgi viirushaigus

Marburgi viirushaigus on eriti ohtlik nakkushaigus, mida iseloomustab kõrge palavik, sisemised verejooksud ning siseorganite rasked kahjustused, suremus võib olla kuni 90%.
Loe edasi

Marutõbi

Marutõbi on äge kesknärvisüsteemi kahjustusega kulgev inimeste nakkushaigus, millesse võivad haigestuda nii loomad kui ka inimesed.
Loe edasi

Meningokoki-nakkus

Meningokoki-nakkus on tõsine nakkushaigus, mis sõltuvalt kliinilisest vormist võib lõppeda haige surmaga.
Loe edasi

MERS-CoV-nakkus

Lähis-Ida respiratoorne sündroom (MERS) on MERS-CoV koroonaviiruse poolt põhjustatud respiratoorne viirushaigus, mis tuvastati esmakordselt aprillis 2012 Saudi Araabias.
Loe edasi

Mollusk

Nakatav mollusk ehk Molluscum contagiosumon nakkuslik nahahaigus, mis kahjustab naha pindmist kihti ning mille tekitajaks on poksviiruste perekonda kuuluv molluskpoksviirus.
Loe edasi

Mumps

Mumps on piisknakkusena leviv nakkushaigus, mille tekitajaks on viirus ja mida iseloomustab üldintoksikatsioon, süljenäärmete kahjustus, harvem esineb teiste näärmete või närvisüsteemi kahjustusi.
Loe edasi

Mükoplasma-pneumoonia

Mükoplasma-pnumoonia esineb üksikjuhtudena, endeemiliselt või puhangutena suletud või poolsuletud kollektiivides (perekonnas, lasteasutustes, koolides, sõjaväeosades jm).
Loe edasi

Nakkuslik mononukleoos

Nakkuslik mononukleoos on Epstein-Barr'i viiruse poolt põhjustatud süljega leviv nakkushaigus, mille põhilised haigustunnused on halb enesetunne, palavik, kurguvalu ja kaela-, kukla- ning kaenlaaluste lümfisõlmede suurenemine.
Loe edasi

 
Viimati uuendatud:  teisipäev, 9 mai 2017 12:38