Kampülobakterenteriit

Kampükobakterenteriit on Euroopas kõige sagedamini esinev zoonoos. Haigestumine on 2 ja rohkem korda suurem, kui haigestumine salmonelloosi.

Loe lisaks

 

K

Kaevikupalavik

Kaevikupalavik ehk viiendapäevitine palavik levib epideemiana puuduliku hügieeni, ülerahvastuse ja pedikuloosi esinemise tingimustes.
Loe edasi

Kampülobakterenteriit

Kampükobakterenteriit on Euroopas kõige sagedamini esinev zoonoos. Haigestumine on 2 ja rohkem korda suurem, kui haigestumine salmonelloosi.
Loe lisaks

Karbunkul

Furunkul, karbunkul ja panariitsium on naha bakter-nakkused.
Loe edasi

Kassikatk ehk kasside parvoviirus-enteriit

Rahva seas kassikatkuna tuntud kasside taudi tegelik nimetus on kasside panleukopeenia, kasside nakkuslik soolepõletik või kasside parvoviirus-enteriit. Tegemist on kõrge nakkusohtlikkusega kasside nakkushaigusega, mille tekitajaks on kasside parvoviirus. Lisaks kassidele on selle viiruse suhtes vastuvõtlikud ka nende lähisugulased, näiteks kährikkoerad ja naaritsad.
Loe edasi

Katk

Katk on eriti ohtlik nakkushaigus, mille looduslikud enzootilised kolded on aktiivsed maailma erinevates piirkondades ka tänapäeval.
Loe edasi

Keeritsusstõbi

Keeritsusstõbe põhjustab ümarusside hulka kuuluv keeritsuss. Eestis on loomadel leitud kolm keeritsussi liiki: Trichinella nativa, T. britovi ja T. spiralis. Erinevad liigid nakatavad erinevaid peremehi.
Loe edasi

Kollapalavik

Kollapalavik (inglise keeles Yellow Fever) on raskekujuline äge viirusinfektsioon, mis kuulub eriti ohtlike nakkushaiguste hulka. Kollapalavik esineb troopilises Lõuna-Ameerikas ja  Aafrikas 15° põhjalaiusest kuni 10° lõunalaiuseni, Aasias kollapalavikku ei ole (vaata kaarti).  Euroopa maades on senini esinenud ainult kollapalaviku ohumaadest sissetoodud haigusjuhte.
Loe edasi

Kopsusündroomiga hantaviiruse-nakkus

Kopsusündroomiga hantaviiruse-nakkus on 1993. aastal avastatud zoonoosse päritoluga nakkushaigus, mis on levinud eeskätt Põhja- ja Lõuna-Ameerikas.
Loe edasi

Koolera

Koolera (inglise keeles Cholera) on üks vanadest tuntud nakkustest, mis kuulub eriti ohtlike nakkushaiguste hulka. Koolera endeemilised levialad asuvad eeskätt Aafrikas (76%), Kesk- ja Lõuna-Ameerikas (17%) ja Lõuna-Aasias (7%).
Loe edasi

Krüptosporidioos

Krüptosporidioos on zoonoos, mis kahjustab inimese seedetrakti, sapiteede ja hingamisteede limaskesta ning mitut liiki loomi (veiseid, lambaid, närilisi, koeri, kasse jm), linde, roomajaid ja kalu.
Loe edasi

Käe-, jala- ja suutõbi

Käe-, jala- ja suutõbi on levinud viirushaigus, millesse sagedamini nakatuvad eelkooliealised  lapsed, kuid haigestuda võivad ka noorukid ja täiskasvanud.
Loe edasi

Kõhutüüfus

Kõhutüüfus on soolenakkus, mille tekitajaks on bakter Salmonella typhi.
Loe edasi

Krimmi-Kongo hemorraagiline viirushaigus

Krimmi-Kongo hemorraagiline viirushaigus on levinud Aafrikas, Lähis-Ida maades, Balkanimaades, Krimmis, Venemaal, Iraagis, Pakistanis ja Lääne-Hiinas.
Loe edasi

Kääbuspaelusstõbi

Hümenolepiaasi põhjustab kääbuspaeluss Hymenolepis nana. Inimene võib olla nii põhi- kui vaheperemeheks. Lisaks võivad põhiperemeesteks olla ka hiired ja rotid ning vaheperemeesteks mõned putukaliigid.
Loe edasi

 
Viimati uuendatud:  esmaspäev, 17 juuli 2017 09:58