Võisid põhjustada:

Sellised on ohujuhtumid, mille puhul otsene põhjuslik seos konkreetse meditsiiniseadme kasutamisega ei ole kindlaks tehtud, kuid seadet kasutati. Sageli võib selliseks asjaoluks olla mitme seadme kooskasutamine, nt. operatsioonitoas või intensiivravipalatis. Samuti ka erinevate diagnostika- ja teraapiaseadmete kasutamine patsientidel, kellel on implantaate.

Näiteid:
1. Kiirabiga haiglasse toimetatud opereeritava patsiendiga oli ühendatud hingamisaparaat ja patsiendimonitor. Patsiendi all oli elektriline soojendusmadrats. Elektrokirurgiaseadme kasutamisel tekkis patsiendil ventrikulaarne fibrillatsioon, mis õnnestus defibrilleerida. Uuel elektrokirurgia seadme kasutamise katsel kordus sama olukord uuesti.
2. Patsient oli sõltuv implanteeritud defibrillaatorist. Patsiendile tehti 10 seanssi füsioterapeutilise diatermia protseduure. 2 nädalat hiljem patsient suri ootamatult vatsakeste fibrillatsiooni tagajärjel. Tõenäone põhjus oli, et defibrillaator ei käivitunud vajalikul hetkel või ei olnud defibrillaatori impulss piisav.

 
Viimati uuendatud:  neljapäev, 7 jaanuar 2010 14:50