» Uudised
02.07.18 13:27

Galerii: Kiirabi kutsemeisterlikkuse võistlused võitis Tallinna kiirabi võistkond

Laupäeval Pärnumaal Varblas peetud Eesti kiirabi liidu neljandad kutsemeisterlikkuse võistlused võitis Tallinna kiirabi võistkond, kokku võttis võistlusest osa 16 kiirabibrigaadi.

Osalejad tõestasid oma oskusi elustamises, masskannatanute triaažis ja abistamises ning muudes kiirabi töö-alastes situatsioonides. Muuhulgas pidid kiirabitehnikud mõõtu võtma ka sõiduki ratta vahetamises.

Kutsemeisterlikkuse võistlust toetanud terviseameti erakorralise meditsiini osakonna peaspetsialist Kalev Pahla sõnul aitab selliste võistluste korraldamine kiirabibrigaadidel oma tööd tõhustada. „Sportlikus konkurentsis võtavad osalejad endaga kaasa need parimad praktikad ja töövõtted, millega konkurent edu saavutas,“ ütles Pahla, kelle sõnul oli konkurents võistluse esikoha nimel tihe. „Tuleb arvestada, et sellel võistlusel on kõik osalejad oma ala professionaalid ning hindajad peavad parima selgitamiseks olema väga tähelepanelikud.“

Sel aastal olid oma kiirabi võistkondadega esindatud nii võistluse korraldaja Pärnu haigla, Tallinna kiirabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Tartu kiirabi, Narva haigla, Valga haigla, Karell Kiirabi kui kaitsevägi.